Base Jump

Base Jump

Base Jump

Adrenalin, absolutní svoboda, životní styl, opravdová výzva, strach, euforie i překonání sama sebe. Tak charakterizují base jump ti, co se mu aktivně věnují. My vám nyní nabízíme unikátní příležitost, jak tyto pocity zažít na vlastní kůži díky našim kurzům base jumpingu.

Kurzy jsou založeny na velmi individuálním přístupu, při němž vycházíme především ze zkušeností a přání účastníka. Můžete si vybrat, zda si chcete base jumping jen vyzkoušet, nebo zda se mu chcete nadále věnovat samostatně. Připravíme vás na obojí, volba záleží jen na Vás. Jedinou podmínkou jsou předchozí zkušenosti s parašutismem.

Kurzy se konají v Itálii, v krásném prostředí u jezera Lago di Garda, kde se mimo nádherné přírody nachází také jeden z nejbezpečnějších base jumpových exitů vůbec. Vedle vlastního výcviku Vám zde rádi zprostředkujeme i ubytování, dopravu na místo nebo třeba aktivní program pro Váš případný doprovod.

Jaké jsou vstupní požadavky pro zájemce o kurz base jumpingu?

Zájemce by měl mít za sebou minimálně 150 až 200 seskoků z letadla, nicméně je to velmi individuální. Nejdůležitější vlastnosti budoucího basejumpera představují schopnost rychle reagovat a rozhodnost. Nejedná se o sport pro každého.

Jak kurz probíhá?

Nejprve je vysvětlena teorie, technika seskoku, důraz je kladen na i rizika, která mohou při seskoku nastat. Účastníky také naučíme zhodnotit všechny faktory, které by mohly jejich seskok ovlivnit. Čas bude věnovám i specifikům base jumpingu, jako jsou nulová rychlost, nízká výška apod.

Praktická část je velmi variabilní a závisí na předchozích zkušenostech účastníka. Lze začít skoky do molitanové jámy, seskoky z ultralightu či motorového rogala, aby si účastník kurzu osvojil pefektní techniku. Následuje hlavní část – vlastní seskok ze skály. Pro naše účastníky jsme vybrali Monte Brento, exit nedaleko jezera Lago di Garda, který je považován za nejbezpečnější v Evropě, díky své velké výšce, prostorné přistávací ploše a sklonu skály. V závislosti na počasí se většinou skáče jednou až dvakrát denně (brzy ráno a v podvečer).

Při seskocích Vás budeme natáčet na video, které Vám následně ukážeme. Díky tomuto video coachingu uvidíte případné chyby a budete je moci rychleji odstranit.

Součástí výcviku je i výuka balení padáku. Pokud se účastník kurzu rozhodne, že bude chtít skákat dále, je bezpodmínečně nutné, aby se naučil balit si svůj vlastní padák. V případě, že si účastník chce basejump jen vyzkoušet a neplánuje se k němu pravidelně vracet, osvojení této dovednosti není nutné a instruktor mu padák bude balit sám. Pokud by chtěl zájemce skákat jen občas, můžeme ho připravovat na každý seskok.

Je nutné mít vlastní vybavení?

Účastníci kurzu nemusí mít vlastní vybavení, půjčovné po celou dobu kurzu je v ceně.

Cena

Cena se odvíjí od požadavků jednotlivých zájemců. V zásadě se ale pohybuje mezi 8 – 10 000 Kč za seskok na zkoušku po 15 – 20 000 Kč za kompletní kurz pro zájemce, kteří se base jumpingu chtějí samostatně věnovat (kurz obsahuje více seskoků, výuku balení padáku, dopravu k exitu atd.).

U jezera Lago di Garda můžeme za příplatek účastníkům poskytnout i ubytování, dopravu z ČR a bohatý program pro Vás či Váš případný doprovod (canyoning, via ferrata, lezení, paddleboard, windsurfing, degustace vín a další).

V případě zájmu nás kontaktujte na +420 602 551 166 nebo na mail pavel@volnypad.cz.

Fotogalerie

Tyto webové stránky používají cookies a analytická data. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky zpracování osobních údajů.