Seskok IAFF, základní výcvik

Seskok na zkoušku IAFF

Zkoušky IAAF

IAFF ze 4000 metrů!

Tento druh seskoku je podobně jako tandemový let jednou z nejbezpečnějších a nejrychlejších způsobů, jak si vyzkoušet volný pád. IAFF se skládá z teorie a seskoku. Seskok se provádí z výšky 4000 m společně se dvěma instruktory s kvalifikací AFF, tzn. 1 min. volného pádu a 6-8 min. na padáku. Pro větší bezpečnost je zajištěno spojení instruktora na zemi a žáka na padáku pomocí vysílačky. Celý skok, podobně jako tandemový let, se natáčí na kameru, a to včetně přípravy na zemi, stoupání v letadle, vlastního volného pádu a přistání. V podstatě jde o 1 seskok z kurzu AFF. Pokud se rozhodnete po IAFF pokračovat v kurzu volných pádů AFF metodou, pak se vám tento skok započítává jako úloha I a jeho cena se automaticky odečítá od celkové ceny. Většina absolventů IAFF jsou lidé, kteří se po skoku v tandemu rozhodují, zda ve volných pádech pokračovat a tomuto sportu se dále věnovat.

Cena seskoku IAFF – 7300,- Kč.
Skáčeme na letišti Plzeň – Líně.
Pro zahájení výcviku je nutná zdravotní prohlídka od leteckého lékaře, např. www.letecky-lekar.cz. Tato lékařská prohlídka není zahrnuta v ceně výcviku.
Minimální věková hranice 15 let, u osob mladších 18 let je nutný písemný souhlas zákonného zástupce.
Cena nezahrnuje povinnou prohlídku od leteckého lékaře.

Co je přesně AFF?

Accelerated freefall (zrychlený výcvik volným pádem – AFF) je ideální a nejrychlejší cesta, jak se stát sportovním parašutistou. Výcvik sestává z 8 seskoků volným pádem z výšky 4000 metrů + jeden tandemový seskok jako úloha č.1, která slouží pro seznámení s prostředím. Během těchto seskoků se o Vás stará speciálně vyškolený AFF-instruktor. Po důkladné pozemní přípravě (minimálně 8 hodin školení) budete připraveni na první seskok, který absolvujete spolu se dvěma instruktory. Druhý a třetí seskok proběhne ve stejném složení. Další seskoky absolvujete s jedním instruktorem a kameramanem. Během tohoto výcviku se naučíte základy ovládání Vašeho těla za volného pádu a budete schopni pod dohledem instruktora samostatně skákat. Vaše seskoky jsou následně hodnoceny pomocí videa a tím je zajištěno rychlé odstranění možných chyb.

Základní výcvik

Jedná se o samostatný seskok padákem s automatickým otevřením padáku – seskok z výšky cca 1200 m bez volného pádu. Základní výcvik se skládá z teoretického výcviku a seskoku, výcvik je nutné rozdělit min. do 2 dní. První den probíhá teoretický výcvik na učebně a další den samotný seskok. Seskok se provádí z výšky cca 1200 m, padák se automaticky otevírá ihned po výskoku z letadla. Pro větší bezpečnost je zajištěno spojení instruktora na zemi a žáka na padáku pomocí vysílačky.

Cena základního výcviku – 3400,- Kč (1 seskok)
Skáčeme na letišti Plzeň – Líně.
Pro zahájení výcviku je nutná zdravotní prohlídka od leteckého lékaře, např. www.letecky-lekar.cz. Tato lékařská prohlídka není zahrnuta v ceně výcviku.
Minimální věková hranice 15 let, u osob mladších 18 let je nutný písemný souhlas zákonného zástupce.

V ceně základního výcviku je zahrnuto: teoretický výcvik, seskok z výšky  1200 m, zapůjčení veškerého vybavení (padák, kombinéza, brýle, helma, vysílačka).

Příplatek za lékařskou prohlídku od leteckého lékaře – cca 500 Kč (cena je orientační dle sazebníku jednotlivých lékařů). Seznam pověřených leteckých lékařů AME je k dispozici zde: https://www.caa.cz/zpusobilost-leteckeho-personalu/povereni-lekari/

Tyto webové stránky používají cookies a analytická data. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky zpracování osobních údajů.