Časté dotazy

Tandemový seskok - časté dotazy

Jak probíhá tandemový seskok?

Tandemový seskok trvá přibližně 1 hodinu, a to včetně instruktáže. Tandem pilot se vám bude věnovat hned po vašem příjezdu. Nejdříve vyplníte registrační formulář. Poté tandem pilot provede krátkou pozemní instruktáž. Ukáže Vám tandemový padák, jeho jednotlivé části a obleče Vám tandemový pasažérský postroj, který podle vás následně upraví. Nacvičíte spolu základní úkony během tandemového seskoku. Tandem pilot ještě před odchodem do letadla vše překontroluje. Poté odcházíte do letadla.

Asi ve výšce 3000 metrů si tandem pilot opět zkontroluje Váš pasažérský postroj a připne si Vás na svůj hlavní nosný postroj. Napevno si Vás přichytí pomocí poutacích popruhů. Na výzvu tandem pilota se připravíte a přejdete ke dveřím letadla. Na domluvený signál se prohnete, zakloníte hlavu a položíte ruce na popruhy padáku. Pak následuje výsadek, opouštíte letadlo.

Ihned pod letadlem tandem pilot uvolní malý brzdící padák, který Vás oba zbrzdí na rychlost asi 200 km/h. Tandem pilot Vám dá signál, kdy můžete roztáhnout ruce a užívat si naplno volný pád. Ve výšce asi 1500 m tandem pilot otevře padák. Vznášíte se nad krajinou a nabíráte směr na letiště. Pak již následuje měkké přistání a sdělování zážitku s vašimi blízkými.

Co si mám obléknout?

Doporučujeme pohodlné sportovní oblečení a hlavně sportovní boty. Na tandemový seskok vám zapůjčíme kombinézu.

Jak dlouho trvá seskok?

Na tandemový seskok potřebujete 1 hod. Letadlem poletíte zhruba 20 min., než se vystoupá do potřebné výšky. Samotný tandemový seskok trvá přibližně 6 minut, volný pád si užijete přibližně 40 sec.

Mohu skákat s brýlemi nebo čočkami?

Na seskok zapůjčíme všem ochranné brýle, které jsou povinnou výbavou k tandemovému seskoku. V případě kontaktních čoček vás plně ochrání, v případě dioptrických brýlí vám zapůjčíme speciální ochranné brýle, které se nasadí přes dioptrické brýle.

Jak zaplatit?

Svoji objednávku můžete zaplatit převodem na účet nebo na dobírku. Platba převodem: po vytvoření objednávky Vám přijdou do e-mailu platební pokyny. Platba na dobírku: dárkový balíček Vám bude doručen společností Fofr, platbu provede při převzetí balíku.

Tyto webové stránky používají cookies a analytická data. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky zpracování osobních údajů.